TAM DEMOKRASİ PLATFORMU SAADET PARTİSİNE ZİYARET

 / BASINDA DE-VA

TÜHA HABER / İnsani Değerler Derneği ve Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Bozdemir ve Tam Demokrasi Platformu yöneticileri, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Mehmet Bozdemir ve Tam Demokrasi Platformu yöneticileri, hazırlamış oldukları ‘Tam Demokrasi Platformu Hazırlık Raporu‘nu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na taktim etti. 

Başkan Bozdemir, Genel Başkan Karamollaoğlu’na projeyle ilgili bilgi vererek, Demokrasinin, kurumlar ve kurallar rejimi olduğunu belirterek,  bu kurum ve kuralları tesis etmeden tam demokrasiye geçmenin mümkün olmadığını, sistemin başkanlık veya parlamenter sistem olmasından ziyade içinin demokrasi ile doldurulmasının önemli olduğunu ifade etti.

 Evrensel hukuk değerlerini esas alan tam bağımsız ve tarafsız bir yargı sistemi demokrasinin güvencesi olduğuna vurgu yapan Bozdemir, Evrensel insan hak ve özgürlüklerinin anayasa teminatı altında olması gerektiğine dikkat çekti. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yaptığı konuşmada, demokrasi konusundaki böylesine önemli bir çalışmayı parti olarak büyük bir taktirle karşıladıklarını belirterek,her zaman destek olmaya hazır olduklarını söyledi. 

Temel Karamollaoğlu, çalışmada emeği geçenleri kutladıklarını belirterek, “Bugün yaşadığımız başta kutuplaşma, sosyal çatışmalar, ekonomik kökenli sorunlar olmak üzere tüm sorunlarımızın kesin çözümü ülkemizin “tam demokrasiye” ulaşmasıyla mümkün” olduğunu kaydetti.

 [TÜHA Haber Ajansı, 12 Mart 2020]

 Okunma Sayısı : 861         15 Mart 2020

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 460830

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.