Tam Demokrasi Platformu Yönetim Kurulu ilk toplantısını 05 Mart 2024 Salı günü yaptı.

 / ETKİNLİKLER

Tam Demokrasi Platformu Yönetim Kurulu ilk toplantısını 05 Mart 2024 Salı günü yaptı.

Saat 14: 00 de başlayıp saat 16:15 de biten Yönetim Kurulu Toplantısında:

1-Yönetim Kurulu üyeleri ülkemizdeki son siyasi gelişmeler ve yerel seçimlerle ilgili kısa değerlendirmelerde bulundular.

2-Platformun demokrasimizin gelişmesine ve toplumsal barışın sağlanmasına çok önemli katkılar sağlayacağını bütün üyeler ısrarla belirttiler.

3-Böyle güzel ve önemli bir misyonu olan bu Platformun daha geniş kitlelere ulaştırılması konusunda tam mutabakat sağlandı. Yeni katılımcılar bulunmasına ve bu konuda hassas ve seçici davranılmasına karar verildi.

4-Demokrasimizin gelişmesinin önündeki önemli engellerden birisinin mevcut Siyasi Partiler Kanunu olduğu üzerinde duruldu. Avrupa Birliği ve demokrasisi gelişmiş ülkelerdeki siyasi partiler yasalarının ve siyasi etik yasalarının araştırılması konusunda Muratcan Işıldak ve Resul Kaymaz görevlendirildi.

5-Platormun Gaziantep ili temsilciliğine İrfan CENGER’in, Balıkesir ili Temsilciliğine de Yücel ASLANOĞLU’nun görevlendirilmesine karar verildi.

6-Yönetim Kurulunun Platform Katılımcıları ile 16 Nisan 2024 Salı günü saat 14:00 de Demokraside Birlik Vakfı’nda toplanmasına karar verildi.


 Okunma Sayısı : 238         07 Mart 2024

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 883838

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.