SURİYE, ÜRDÜN, AMMAN, HALEP ve ŞAM TURU (4 Gece-5 Gün)

 / DUYURULAR

SURİYE, ÜRDÜN, AMMAN, HALEP ve ŞAM TURU (4 Gece-5 Gün)
 
TUR PROGRAMI:
GAZİANTEP/         HUMUS, ŞAM: Akşam saat 23.00’de Gaziantep havalimanında buluşma ve Kilis-Öncüpınar sınır kapısına hareket. Sınır kapısındaki gerekli işlemler sonrası Suriye topraklarına giriş ve Suriye’nin başkenti Şam’a gece yolculuğu.
1.GÜN/           ŞAM: Sabah kahvaltısı, Suriye’nin başkenti Şam şehrine giriş. Kısa bir şehir turu ve Süleymaniye Külliyesi gezisi sonrası otele yerleşme ve kısa bir istirahat molası. Emeviye camisini ziyaret edilecek. Sultan Abdülhamit tarafından yaptırılan tarihi Hamidiye Çarşısında alış-veriş turu için serbest zaman. Akşam yemeği ve Gece Konaklama Şam’daki otelde.
2.GÜN/           ŞAM, ÖLÜDENİZ, MUTE, AKABE: Kahvaltı sonrası Ürdün sınır kapısına hareket edilecek. Vize işlemleri sonrası Ürdün topraklarına giriş. Ölüdeniz’e varış. Ölü Deniz (Lut Gölü) sahilinde serbest zaman. Mute savaşının yapıldığı meydanı ve bu bölgedeki 3 önemli sahabenin (1.Zeyd Bin Harise, 2.Cafer Bin Ebu Talip ve 3. Abdullah Bin Revaha) türbelerini ziyaret ediyoruz. Akşama doğru Akabe’ye varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Akabe’de Otelde konaklama.
3.GÜN/           AKABE, PETRA, AMMAN ; Kahvaltı sonrası kısa bir Akabe gezisi. Petra’ya hareket ve Petra Antik Kenti gezisi ve daha sonra otobüsümüzle öğleden sonra Amman’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amman’da. Akşam yemeğinden sonra dileyen konuklarımız Amman’ın birbirinden renkli çarşılarında alış-veriş yapabilecekler..
4.GÜN/           AMMAN, BUSRA, HUMUS, HALEP : Kahvaltı sonrası panoramik Amman şehir gezisi. Kral Abdullah Camisi ziyareti. Ürdün’den çıkış için sınır kapısına geçiyoruz. Suriye topraklarına giriş yaptıktan sonra Busra kentine hareket ediyoruz. Peygamber efendimiz s.a.v.’in çocukken amcasıyla birlikte geldiği Busra kentinde Rahip Bahira Manastırı harabelerini görüyoruz. Bu güzel ve otantik kasabada Selçuklular döneminden kalan han ve hamamları izledikten sonra Humus şehrinden geçerek akşam saatlerinde Halep’e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Halep’te.
5.GÜN/           HALEP, GAZİANTEP: Otelde kahvaltı sonrası tam günlük Halep turu. Otobüsümüzle yapacağımız kısa bir panoramik şehir turu sonrası Şehrin simgelerinden biri olan ve içerisinde Zekeriya Peygamber’in türbesini de barındıran Camii ziyareti. Bimaristan Hastanesinin gezilmesi. Kale bölgesine hareket ediyoruz. Ortadoğunun en büyük kapalı çarşısı niteliğindeki Halep Kapalı Çarşısında alış-veriş ve serbest zaman. Daha sonra Eski şehir merkezi Bab’ül Faraç’a geçiyoruz. Serbest zaman alış-veriş turu ve Akşam yemeği için restorana giriş. Yemek sonrası dönüş için sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kısa bir yolculukla gece saat 22:00 sularında Gaziantep’e dönüş.
 
4 Gece - 5 Gündüz
TÜRKİYE SURİYE, ÜRDÜN, AMMAN, HALEP ve ŞAM TURU (385 Euro’dur. )
 
Ücrete dahil Hizmetler
*    Lüx otobüsle ulaşım, Otobüs içi ikramlar (sıcak-soğuk içecekler, kek vs.) ,(Seyahat sigortası)
*    1 gece Şam’da (4*/5*),
*    1 gece Akabe’de (4*),
*    1 gece Amman’da (4*) ve
*    1 gece Halep’de (4*/5*) otel konaklamaları (Toplam 5 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeği)
*     Türkçe-Arapça bilir görevlimiz tarafından verilecek rehberlik hizmeti
 
Önemli Notlar: Ücret iki kişilik odada kişi başı konaklama şeklinde verilmiş GRUP fiyatıdır. Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), öğle yemekleri, isteğe bağlı müze-ören yeri girişleri (toplamda ortalama 100 $) ve otel-yemek ekstraları ve Yurt içi (Ankara – Gaziantep), (Gaziantep Ankara) Uçak ile transfer ücretleri ücrete dahil değildir. Suriye vizesi ülkeye girişte ücretsiz olarak (en az 3 aylık geçerlilik süresi olan) T.C. pasaportlarına uygulanmaktadır. Pasaport haricinde başka evrak talep edilmemektedir. Tur tarihinden en az 1 hafta önce pasaport bilgileri Derneğimize iletilmelidir. Pasaportu ile daha önce İsrail’e gitmiş olan kişilere Suriye vize vermediğinden dolayı, bu durumda olan kişiler pasaport cüzdanlarını değiştirerek tura katılabilirler. Ayrıca pasaportunun meslek hanesinde "gazeteci" yazan kişiler özel izinle Suriye’ye giriş yapabilmektedirler.
NOT: SINIRLI SAYIDA KONTENJANIMIZ BULUNMAKTA OLUP KATILMAK İSTEYENLER 4 Ekim 2010 Pazartesi Gününe kadar DERNEĞE-VAKFA (0312 287 04 55) İSİMLERİNİ YAZDIRMALARI VE 100 EURO PEŞİNATLARINI YATIRMALARI GEREKMEKTEDİR. 

 Okunma Sayısı : 1047         28 Eylül 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 71025

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.