KURBAN BAYRAMINDA 4 GECE - 5 GÜN SURİYE+ÜRDÜN TURU

 / DUYURULAR

 
KURBAN BAYRAMINDA
4 GECE - 5 GÜN SURİYE+ÜRDÜN TURU
AMMAN-PETRA+HALEP-ŞAM
 
KONTENJANIMIZ SINIRLIDIR. ÖN KAYITLARA GÖRE SIRALAMA YAPILACAKTIR. KONTENJAN DOLDUĞUNDA YEDEK OLARAK SIRALANACAKTIR. KAYIT İÇİN SON GÜN 19 EKİM SALI GÜNÜ SAAT 15:00 DİR. KAYIT OLANLAR EN GEÇ 20 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 17:00YE KADAR DERNEĞE 100 EURO ÖN ÖDEME YAPACAKLARDIR.
 
TUR PROGRAMI:
Ankara’dan Kurban Bayramının 1. günü 16 kasım Salı günü aksam 21.30 otobüsle GAZİANTEPE HAREKET
1.GÜN/GAZİANTEP>ŞAM :  Sabah saat 09:00’da Gaziantep’te buluşma ve otobüsümüzle Kilis-Öncüpünar sınır kapısına hareket. Sınır kapısındaki gerekli işlemler sonrası Suriye topraklarına giriş ve Suriye’nin başkenti Şam’a hareket.Şam’a varmadan yaklaşık 1 buçuk saat mesafe geride bulunan Humus şehrine varış.Suriye’nin üçüncü büyük şehrinde otobüsümüzle kısa bir şehir turu şehrin simgesi Halid Bin Velid Camii ziyareti sonrası kısa bir yolculukla tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Suriye’nin başkenti Şam şehrine giriş. Kısa bir şehir turu ve Süleymaniye Külliyesi gezisi sonrası muhteşem Emeviye camisini ziyaret ediyoruz. 7000 m² alana yayılmış olan Emeviye camisi ve diğer civar gezilerinin tamamlanması sonrası akşam yemeği için buluşma. Akşam yemeği Şam’ın en lüks restoranlarından birinde. Yemek sonrasında otobüsümüzle çıkacağımız Kasiyon dağından Şam şehrinin muhteşem gece manzarasını izliyoruz. Konaklama Şam’daki otelimizde.
2.GÜN/ŞAM>ÖLÜDENİZ>MUTE>PETRA : Kahvaltı sonrası Ürdün sınır kapısına hareket. Vize işlemleri sonrası Ürdün topraklarına giriş. Ölüdeniz’e varış. Deniz seviyesinden yaklaşık 400 m. aşağıda olan Ölü Deniz (Lut Gölü) sahilinde serbest zaman. Bu ilginç doğa harikası olan Öldeniz’den ayrılarak İslam tarihinde önemli bir yer teşkil eden Mute savaşının yapıldığı meydanı ve bu bölgedeki 3 önemli sahabenin (Zeyd Bin Harise, Cafer Bin Ebu Talip ve Abdullah Bin Rev aha) türbelerini ziyaret ediyoruz. Akşama doğru Petra antik kentine varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Petra’daki otelimizde.
3.GÜN/PETRA>AMMAN : Kahvaltının ardından, geçmişten günümüze kalan en etkileyici ve görkemli dünya miraslarından birisi olan Vadi Musa’ da bulunan Petra Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. Petra, Salih Peygamberin yaşadığı bölge olarak ta bilinen ve devasa kayalara nakış nakış işlenen bir antik şehir olan Petra, Ortadoğu’nun en görülmeye değer turistik bölgesi olarak kabul e dilmektedir. Hazine Binası, Saray, Kraliyet Mezarlığı, Meclis Binası, Sütunlu Cadde ve Amfitiyatro burada göreceğimiz başlıca yerler arasında. Ayrıca antik kentte bulunan Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Park yerinde toplandıktan sonra otobüsümüzle öğleden sonra saatlerinde Amman’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amman’da. Akşam yemeğinden sonra dileyen konuklarımız Amman’ın birbirinden renkli çarşılarında alış-veriş yapabilirler.
4.GÜN/AMMAN>BUSRA>HUMUS>ŞAM : Kahvaltı sonrası panoramik Amman şehir gezisi. Şehrin ortasında bulunan Roma Antik tiyatrosunun ve Amman Kalesi’nin görülmesi. Kral Abdullah Camisi ziyareti. Ürdün’den çıkış için sınır kapısına geçiyoruz. Dileyen konuklarımız çıkış işlemlerimiz yapılırken burada bulunan free shop’ta alış-veriş yapabilirler. Suriye topraklarına giriş yaptıktan sonra Busra kentine hareket ediyoruz. Peygamber efendimiz s.a.v.’in çocukken amcasıyla birlikte geldiği Busra kentinde Rahip Bahira Manastırı harabelerini görüyoruz. Aynı zamanda Hrıstiyanlığın önemli merkezlerinden birisi de olan kentte, Romalılar tarafından yapılmış olan antik anfitiyatroyu görüyoruz. Bu güzel ve otantik kasabada Selçuklular döneminden kalan han ve hamamları izledikten sonra Şam’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Şam’da.

ÜCRET TABLOSU (Kişi Başı)
BİR KİSİ
385 EURO
 
 
 
 
 
 
 
 
ÇOCUK: 0-3 yaş : ücretsiz / 4 yaş ve üzeri: Tam Ücret (tüm hizmetlerden faydalanır)
5.GÜN/ŞAM>HALEP>GAZİANTEP : Otelde yapılacak açık büfe kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Halep’e hareket. Halep yol güzergâhındaki Hama şehrinde bulunan Asi Nehri üzerine kurulu tarihi su değirmenlerinin görülmesi. Halep’e varış ve aracımızla kısa bir Halep turu. Bir zamanlar müzik ve su sesiyle hastaların tedavi edildiği tarihi Bimaristan hastanesini görüyoruz. Şehrin iki simgesi Zekeriya Peygamber Camii ve Halep Kalesi’nin görülmesi. Ünlü Halep Kapalı Çarşısında alış-veriş turu ve serbest zaman. Sonrasında Bab’ül Faraç mevkiinde kısa bir gezinti ardından akşam yemeği için restorana hareket. Yemek sonrası dönüş için sınır kapısına hareket. Sınır kapısında gümrük işlemleri
sonrası kısa bir yolculukla gece Gaziantep’e varış ve Suriye turumuzun sonu.
6. Gün: 22 Kasım Pazartesi sabahı 05.00’da otobüsümüz Ankara’da olacaktır.
 
Ücrete dahil Hizmetler
* Lüx otobüsle ulaşım (Ankara’dan, Ankara’ya)
* Otobüs içi ikramlar (sıcak-soğuk içecekler, kek vs.)
* Seyahat sigortası
* 2 gece Şam’da (4*/5*), 1 gece Petra’da (Delüks 3* / 4*) ve 1 gece Amman’da (4*) otel konaklamaları
* Toplam 4 sabah kahvaltısı ve 5 akşam yemeği
* Türkçe-Arapça bilir görevlimiz tarafından verilecek rehberlik hizmeti

Önemli Notlar: Ücret iki kişilik odada kişi başı konaklama şeklinde verilmiş GRUP fiyatıdır.Tarafınıza . Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), öğle yemekleri, isteğe bağlı müze-ören yeri girişleri (toplamda ortalama 100 $) ve otel-yemek ekstraları ücrete dahil değildir. Suriye vizesi ülkeye girişte ücretsiz olarak (en az 3 aylık geçerlilik süresi olan) T.C. pasaportlarına uygulanmaktadır. Pasaport haricinde başka evrak talep edilmemektedir.Tur tarihinden en az 1 hafta önce pasaport bilgileri acentamıza iletilmelidir. Pasaportu ile daha önce İsrail’e gitmiş olan kişilere Suriye vize vermediğinden dolayı, bu durumda olan kişiler pasaport cüzdanlarını değiştirerek tura katılabilirler. Ayrıca pasaportunun meslekhanesinde "gazeteci" yazan kişiler özel izinle Suriye’ye giriş yapabilmektedirler.

 Okunma Sayısı : 847         13 Ekim 2010

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 515155

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.