KONFERANS: YOLSUZLUKLARLA MÜCADELE

 / DUYURULAR

"İnsani Değerler ve Demokrasi" Sohbetleri nin bu haftaki konuşmacısı Sayıştay Başkanı Sayın Dr.Recai AKYEL.

Tarih: 3 Aralık 2011 Cumartesi Saat: 14:00 Yer: İDD-DEVA Konferans Salonu Ziyabey Cad. 1400.Sokak No:16/1 Balgat Tel: 312 2870455

Konu: YOLSUZLUKLARLA MÜCADELE


Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel
 
 
 
 
Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel


 
Tokat Valisi iken Sayıştay Başkanlığına seçilen Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel 1965 Erzurum-Şenkaya doğumlu olup, İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi yüksek lisansı olan Recai Akyel, doktorasını ise Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil ve mesleki bilgi edinme programı çerçevesinde bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderilen Dr. Recai Akyel, Japonya’da da bir ay süren ve afet yönetimi konusunda düzenlenen eğitime katıldı.
17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde ilçedeki yaşananları "Gölyaka’da Deprem" başlıklı kitabında yayınladı. Pozantı, İscehisar, Çamoluk, Solhan, Gölyaka, İmamoğlu, Kızıltepe ve Elbistan ilçelerinde kaymakam olarak görev yapan Akyel, Elbistan Kaymakamı iken 13 Nisan 2007’de Tokat Vali Vekili olarak görevlendirildi ve 22 Eylül 2007 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Tokat Valisi olarak atandı. Dr. Recai Akyel, 2008 yılında düzenlenen ve 14 bin 217 kişinin oyları ile katıldığı "Bürokrat, Belediye Başkanı, Siyaset, Sanat ve Spor Dünyasının En’leri" anketi sonucunda yılın valisi seçildi.
2009 yılında ise Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen ve 13 kategori ve 12 alt kategoride toplam 130 projenin yarıştığı 8.Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü Kamu Kuruluşları dalında "Tokat Üretiyor, Bir Ulusal Üretim Seferberliği Projesi" ne verildi. 25.06.2009 tarihinde TBMM’nin 110 uncu birleşiminde Sayıştay Başkanlığına seçildi.
Sayıştay Başkanı Dr. Recai Akyel Tokat Valisi olarak görev yaparken; konusuna oldukça hakim, ülke sevdalısı, çalışkan valilerimizden birisiydi. Yaptığı çalışmalarla Türkiye’de örnek bir yöneticilik sergilemiştir. “Bir ilin kalkınması için topyekün çalışmak gerek, kalkınma kırsal alandan başlar. Köyü ve köylüyü yerinde zenginleştirmek gerekir. Tokat ilini daha ileri seviyeye çıkarmak için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak durumundayız. Yatırımcıları Tokat’a yatırım yapmaya davet ediyorum.” diye söylemişti.(www.habergunebakis.com- Tokat Valisi Dr. Recai Akyel: “Tokat üretiyor”-Kaymakam ve valilerin başarısı).
Bu nedenle Tokat’ın geçmişine baktığımızda, geçmişte yapılan çalışmalarla, günümüze baktığımızda; Tokat, eski Vali Dr. Recai Akyel’in sayesinde altın yıllarını yaşamıştır. Tokat, artık ekonomik kabuğunu yırtmış, bölgenin yıldızı olmaya adaydır. Türkiye’de yaptığı çalışmalarla yılın valisi seçilen Vali Recai Akyel; devlet- vatandaş diyalogunda ve yönetim anlayışında herkese örnek teşkil edecek bir devlet yönetim modeli uygulamıştı.

 Okunma Sayısı : 962         27 Kasım 2011

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 954578

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.